TURAB

1.Türk – Arap Ekonomi Zirvesi’ katılmak üzere ilimize gelen Büyükelçiler ve diplomatlar, Turab genel başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Mersin Valisi Sn. Ali İhsan Su’ya ziyarette bulundu.

Sahil Valilik Makamında gerçekleşen ziyarete, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Büyükelçisi Fazıl Can Korkut, Bahreyn Büyükelçisi Ebrahim Yusuf Abdulla Alabdulla, Filistin Büyükelçisi Faed K.A.Mustafa, Irak Büyükelçisi Dr.Hısham Al Alawi, Yemen Büyükelçisi Abdullah Al-Saadi,Kuveyt Büyükelçisi GhassanYousuf A.Alzawawi, Irak Büyükelçiliği Ataşe Yardımcısı Tharwat Akram Salman, Fas Maslahatgüzarı Said Ait Talebe Ali, Fas Ticaret Müsteşarı Naıla Haidour, Ürdün Elçilik Müsteşarı Sinan El Majali ve Ürdün Elçilik 2.Katibi Lına Khazna ile TURAB Genel Başkanı Canan Sunay katıldı.

Ziyarette yaptığı konuşmada Büyükelçiler ile beraberlerindeki heyeti ilimizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Su, ‘1.Türk – Arap Ekonomi Zirvesi’ ve ‘Türk – Yemen İş Forumu’nun katılan ülkeler arasında var olan kültürel ve ekonomik işbirliğinin daha da artmasına vesile olması temennisinde bulundu.

Büyükelçiler ise, Mersin’de bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ettikleri ziyarette, farklı ülkelerin geniş katılımıyla gerçekleştirilecek olan forum ve zirvenin yanı sıra, Mersin’de bulundukları süre içerisinde beraberlerinde bulunan işadamlarının da birçok önemli görüşmeler gerçekleştireceklerini ifade ettiler.

(Mersin Valiliği internet sayfası kaynaklıdır)