Turab

T.C KALKINMA BAKANI SN.LÜTFİ ELVAN VE BÜYÜKELÇİLER KATILIMI İLE TURAB “ 1. TÜRK - ARAP EKONOMİ ZİRVESİ VE SEKTÖREL İHTİSAS FUARI” İSTİŞARE TOPLANTISI ANKARA’DA DÜZENLENDİ.

Türk Arap Ülkeleri İş Adamları Derneği “TURAB”ın Mersin'de T.C Kalkınma Bakanımız Sn.Lütfi Elvan’ın himayelerinde ve Çukurova Kalkınma Ajansı desteği ile 11-14 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenleyeceği “ 1. Türk - Arap Ekonomi Zirvesi ve Sektörel İhtisas Fuarı” Büyükelçiler ile İstişare toplantısı 5 Ekim 2017 akşamı Ankara HiltonSA ‘da yapıldı.Organizasyona "start"verildi.

“ 1. Türk - Arap Ekonomi Zirvesi ve Sektörel İhtisas Fuarı”TURAB üyesi Istanbul’da kain ve Yönetim Kurulu Başkanı ,TURAB İstanbul temsilcisi Sn.Aziz Cüneyt Yüksel in olduğu “ORIENT EKSPRES FUARCILIK LTD” şirketinin güçlü ve deneyimli kadrosu desteği ile gerçekleşecek.

HiltonSA Ankara’da düzenlenen toplantıya T.C Ekonomi Bakanı Mersin Milletvekili Sn.Lütfi Elvan,Arap Ligi Türkiye temsilcisi Büyükelçi, ve 28 Türk-Arap Ülkesinin Büyükelçi ve temsilcileri,TURAB Genel Başkanı Canan Sunay ve Yönetim kurulu üyeleri Armağan Öner,Abdullah Hamidi,Fahri Kuş,Hamdi Gökalp,Metin Altınsoy, TURAB Ankara temsilcisi Göksel Kırar ve TURAB Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Emin Ucuz ile Çukurova Kalkınma Ajansı yetkilileri ile Orient Ekspres Ltd.yöneticileri katıldılar.

Toplantıda Genel Başkan Canan Sunay,TURAB’ın yapısı,çalışmaları ve projelerini içeren ve 1. Türk - Arap Ekonomi Zirvesi ve Sektörel İhtisas Fuarının karar ve organizasyonu hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Toplantıda önemli bir konuşma yapan Sn.Lütfi Elvan ,bu fuarın Türk-Arap ülkeleri ile ülkemiz ve Mersin arasındaki ticari ve ekonomik gelişmeleri zenginleştireceğini ifade etti ve bu ilk organizasyonun başarı ile sonuçlanması bağlamında her türlü desteğin hep birlikte sağlanmasını rica etti.Emeği geçenleri kutladı.

Hayırlı olmasını temenni eden Sn.Elvan ,organizasyona başlangıç yaptı.

Toplantı akşam yemeği ile sona erdi.