TURAB HEYETİ BARIŞ HAREKATI 43.YILDÖNÜMÜ RESEPSİYONUNA KATILDI.

KKTC ;TURAB ilgi alanındaki ülkeler arasındadır.

TURAB heyetinde Genel başkan Canan Sunay,Genel Sekreter Hamdi Gökalp ve TURAB üyesi ve İstanbul temsilcisi Aziz Cüneyt Yüksel yer aldılar.

0 Temmuz 2017- 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı'nın 43. Yıldönümü münasebetiyle Mersin Askeri Gazino Müdürlüğü’nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Mersin Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu ve eşi Yusuf İnanıroğlu ev sahipliğinde bir resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona Vali Ali İhsan Su ve Eşi Hanımefendi Zeliha Su ile Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak, Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Kadir Yıldız, il protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Kıbrıs Gazileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Resepsiyonda bir konuşma yapan Vali Su, Kıbrıs Türk Halkının Barış ve Özgürlük Gününü kutlayarak başladığı konuşmasında, Kıbrıslı Türklerin bugüne kadar sürdürdükleri hak ve hürriyet mücadelesi ile tüm dünyaya bu mücadeleden asla vazgecmeyeceklerini kanıtladığını dile getirdi.

KKTC Mersin Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu ise Mersin’in KKTC’nin dünyaya açılan kapısı olduğunu belirterek başladığı konuşmasında, Türk halkının, Barış Harekatı öncesinde zor günler yaşayan Kıbrıslı Türkleri hiç yalnız bırakmadığını söyledi.

Resepsiyon, protokol konuşmalarının ardından Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası tarafından verilen konser ve Gazimağusa Belediyesi Halk Dansları Ekibinin sunduğu gösteri ile sona erdi.