TURAB HEYETİ ,T.C KALKINMA BAKANI SN.LÜTFİ ELVANI ZİYARET ETTİ.

BU ZİYARETTE TURAB’IN YENİ PROJESİ “1.TÜRK-ARAP ÜLKELERİ EKONOMİ ZİRVESİ VE GENEL TİCARET FUARI”HAKKINDA SN.BAKANA BİLGİ VERİLDİ VE KALKINMA BAKANLIĞININ HİMAYE VE DESTEĞİ İSTİRHAM EDİLDİ.

TURAB heyetinde aşağıdaki üyeler yer aldı

Canan Sunay TURAB Genel Başkanı-İş Kadını ;

Armağan Öner TURAB Genel Başk.Vekili-Litvanya fahri konsolosu ,MEP Mersin Ekonomi Platformu dönem Başkanı

Fahri Kuş TURAB Genel Başk.Yrd.-Eczacı-İş Adamı

Hamdi Gökalp TURAB Genel Sekreteri-İş Adamı

Özgür Güler TURAB Yönetim kurulu üyesi-Mersin Serbest Bölge ve OSB'de ve yurtdışında sağlık endüstrisi yatırımları ,üretim ve uluslararası ticareti

Aziz Cüneyt Yüksel TURAB Yön.Kur.Y.üyesi -İş Adamı TURAB Istanbul temsilcisi

Göksel Kırar TURAB Yön.Kurulu Y.Üyesi-Avukat-TURAB Ankara temsilcisi

Genel Başkan Canan Sunay ,Kalkınma Bakanını ziyaret sebebini aşağıdaki gibi kendilerine arz ettiler.
“Mersin’i “marka kent” yapmak amacını taşıyan derneğimiz, savaşlarla bunalan bölgemiz devlet ve halklarını ticari işbirlikleri ile barışa teşvik etmeyi arzu etmektedir..Suriye’de ki savaştan önce, her gün Mersin’e yüzlerce otobüsle komşu ülkelerden gelen insanlar, kentimizdeki esnaftan alış-veriş yapıyorlardı. Bugün geldiğimiz nokta da ise, Mersin halkı savaş ve terör koşulları ekonomik zorluklarla boğuşmaktadır.
TURAB, bu koşullarda, kuruluş amaç ve misyonuna uygun olarak, Mersin halkının ve bölgedeki iş kollarının ekonomik zorlukları aşmasına odaklanan çeşitli etkinlikler düzenleme kararı almıştır. Bu çerçeve içinde, düzenleyeceğimiz etkinlik 07 Aralık 2017 tarihinde başlayacak ve 10 Aralık 2017 tarihinde son bulacaktır. 
Etkinliklerimizde, kâr maçı güdülmemekte olup tamamıyla Mersin kentinin imajının yükseltilmesi ve bölgemizin ekonomik sorunlarına çözüm bulunması ile barışa katkıda bulunmak hedeflenmektedir. 
Bu anlayış içerisinde, siz,Sayın Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan’ın da yüreklendirmesi ve teşvikiyle, söz konusu etkinliği düzenlemenin yararlı olacağını düşünüyoruz..

TC Kalkınma Bakanı Sn.Lütfi Elvan ,bu projenin Mersin ve ülkemiz adına yararlı bir çalışma olduğunu vurgulayarak,TURAB heyetini kutladı ve bu projenin Kalkınma Bakanlığı himayesinde gerçekleştirilmesinden memnuniyet duyacağını açıkladı.

Bakanlığın himayelerinde Mersin’de 7-10 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlecek, “1.Türk Arap Ülkeleri Ekonomi Zirvesi ve Genel Ticaret Fuarı” Mersin’imizi “marka kent” yapmak yönünde atılacak çok önemli bir adımdır. 
Ayrıca, bu etkinlik vasıtasıyla, Mersin’den bölgeye, ticaret ve ticari işbirlikleri yoluyla barış mesajları verilecek ve ülkemizin Orta Doğu bölgesindeki imajının artmasına katkıda bulunulacaktır. 
Bu etkinlikten sonra TURAB olarak ülkemizin ve Mersin’imizin kalkınması için yurtiçinde ve yurtdışında bir dizi etkinlik organize edilecektir.
Sn.Bakanımız Lütfi Elvan’a Kalkınma Bakanlığındaki başarılarının devamını dileriz.

TURAB OLARAK SN.BAKANIMIZA BU İLGİ VE DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKÜR EDİYORUZ